SkandarKeynes Fan Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SkandarKeynes Fan Turkey

Türkiye'deki Skandar Keynes fanlarının buluşma noktası!

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl )

4 posters
YazarMesaj
Dahlia*
Moderatör
Dahlia*

Kadın
Lakap : Cissy

Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl ) Empty
MesajKonu: Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl )   Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl ) EmptyC.tesi Eyl. 12, 2009 3:24 pm

Serinin 1. Kitabı

Kızlar müthiş bir seri başlıyor! New York, Yukarı Doğu Yaka'da yaşayan bir grup zengin genç arasında yaşanan acayip olayların anlatıldığı Dedikoducu Kız, çoğu zaman komik ve eğlenceli, kimi zamansa bütünüyle insancıl ve son derece duygusal bir roman.

17 yaşındaki Blair Waldrof ve sosyetenin en güzel kızlarından Serena van der Woodsen iki eski arkadaştır. Serena, bir süreliğine şehirden ayrılıp bir yatılı okula gidince aralarındaki her şey tamamen değişir. Serena yeni okulundan atılıp geri döndüğünde eski güzel günler yerine Çin işkencesini andıran yeni bir ortamda, acı verici deneyimler yaşamak durumunda kalır. Herkes tarafından dışlanır, zira şehirde Serena ile ilgili son derece uçuk dedikodular dolanmaktadır. Bununla beraber bütün erkekler ya Serena'ya aşıktır ya da onunla bir kez olsun yatabilmenin yolunu arıyordur... Bakalım Blair ve Serena'nm arasına giren şey ne? Serena hakkında söylenenler gerçek mi? Serena için işler düzelecek mi? Blair ve Serena romantik aşkı bulabilecek mi? Ya, seks? Seks mümkün mü acaba?

'Son derece muzur, muzır ve sürükleyici.'

~

Serinin 2. Kitabı

Kızlar! İşte karşınızda, New York şehri dostluklarına ışık tutan, 'Dedikoducu Kız' ruhunu bütünüyle taşıyan, Beni Sevdiğini Biliyorsun! Yani küstahlık ve müstehcenlikten nasibini almış, eser miktarda ve müstehcenlikten nasibini almış, eser miktarda alkol, uyuşturucuyla bezenmiş romantik bir trajedi! New York’un Etiler’İ sayılabilecek Yukarı Doğu Yaka’da yaşayan bir grup zengin genç arasında olan biten acayipliklere dair hikâyeleri, bu çılgınm hayatı yaşamış bir ‘abla’nın ağzından dinlemeye devam ediyoruz. Çoğu zaman komik ve eğlenceli, kimi zamansa bütünüyle insancıl ve son derece hisli bir roman bu! Bizim sosyetik ekip yine zarif yemeklered eğleniyor, içki içiyor, fiyakalı mağazalardan alışveriş yapıyor fakat aynı zamanda üniversiteuyi de düşünüyor. Şöyle ki, prestijli üniversitelere kabul edilmek onlar için artık ölümüne bir yazardan başarılı nükteler ve huzurunuzda Beni Sevdiğni Biliyorsun...

Romandaki sınır tanımaz yaşam tarzı, maskaralıklar ve çok bilmiş anlatıcı yüzünden olacak, insan Dedikoducu Kız kitaplarını hatmediveriyor.

Publisher’s Weekly

'Bir kızın güvenebileceği tek şeyin Manolo Blahnik ayakkabıları değil, bizzat kendisi olduğunu hatırlatıyor.'

Kirkus Reviews

'Serinin önceki romanın tüm skandalcı ve seksi ruhunu taşıyor. Trendi ve küstah karakterdeki roman dişileri, bu kez biraz daha altı çizilen insaniyet kavramı sayesinde olacak, çok daha sempatik görünüyor! '

Barnes and Noble

~

Serinin 3. Kitabı

"Yaramaz ve suç dolu bir zevkler diyarı. Kitabın kendi dedikodusunu doğurma gibi bir etkisi de var. Kendinizi bir kere kaptırdıktan sonra dışarıda kalmanız mümkün değil."
-Publishers Weekly

New York Şehri'ne, Yukarı Doğu Yaka'ya hoş geldiniz. Burada arkadaşlarım ve ben kocaman, muhteşem evlerde oturur, seçkin özel okullarda okuruz! Dedikoducu Kız'ın dünyasına siz de girin! Her zaman en iyi kulüplerde, en çılgın partilerin ortasında yaşanan kıskançlık ve ihanet dolu hayatlarımızı izleyin, bizimle birlikte eğlenin, hislenin, durulun, azın vesaire!

Bu bölümde:
...S ve B artık zamanı geldiğine göre öpüşüp barışmaya karar vermiş. Hele şükür yani; ilkokulda aynı küvette yıkandığın biriyle ne kadar küs kalabilirsin ki zaten? Asıl sorulması gereken soruya gelince. O, şu: Artık yeniden bir araya geldiklerine göre acaba ne gibi çılgın dolaplar çevirecekler?

İnanın bana, ilk öğrenecek kişi ben olacağım ve sonraki de siz.. Sır saklamakta fazla iyi değilimdir de...Hehe!
Dedikoducu Kız

"Gençler için Sex and the City."
-Teen People

"Kız kavgalarının lezzeti okuyanı hemen içine çekiyor."
-Kirkus

Dedikoducu Kız romanlarının iki ana karakteri Blair Waldorf ve Serena van der Woodsen, birbirlerinin en yakın dostu olmakla en azılı düşmanı olmak arasında bir sarkaç gibi yer değiştiren iki genç kız. Kızların kızlara yaptığını derler, bilirsiniz! Müthiş!

Artık Noel zamanı gelmiş. Blair ve Serena yeniden yakın arkadaşlar. Eski numaralarına da kaldıkları yerden devam ediyorlar: Çılgınlar gibi partilere akmak ve Park Caddesi'nden Karayipler'e kadar yayılan geniş bir alanda, olası tüm erkeklerin kalbini çalmak gibi mesela. Blair'ın annesi ve Cyrus, Salt Key'de balayında. Okullar tatile girince de Blair, Serena, Aaron ve bir arkadaşları daha sınav sonrası yorgunluklarını atmak için doğruca Salt Key'e uçuyor. Güneş yağları ve üstsüz güneşlenmeler arasında Blair ve Serena, büyük pislik Chuck Bass'tan öç alma planlarını devreye sokuyor. Herkes Serena'nın yılbaşı partisi için özel uçağa atlayıp New York'a geri dönüyor, ki bu partide Blair ve Nate yeniden bir araya gelebilir de, gelmeyebilir de; Serena, Hollywood'un en yürek yakan başrol oyuncusu tarafından gizlice izleniyor... olabilir de, olmayabilir de...

~

Serinin 4. Kitabı

İçiniz kıpır kıpırsa ve uçuşa hazırsanız, kemerlerinizi bağlayın o zaman. Dört numaralı Dedikoducu Kız macerasına doğru yolculuğumuz başlamak üzere!New York şehrinde ve özellikle de Yukarı Doğu Yaka'da herkes 'kolej-başvurusu-formu-doldurma-salgını' yaşıyor ve aaaa! Artık biraz dağıtmanın zamanı geldi! Acaba Serena, Blair'ın üvey erkek kardeşine vurulmuş olabilir mi? Yoksa Moda Haftası onu gerçek aşkı arama çabalarından uzaklaştıracak mı?

Dan ve Vanessa birbirleri için çıldırıyor ve yaratıcılık hayallerinin peşinde koşuyorlar ama insan ne istediğine dikkat etmeli. Nate gelmiş geçmiş en cüce kıza oltayı atarken Blair'ın Yale'deki uzun boylu yakışıklıyla olan görüşmesi beklenmedik yerlere sürükleniyor. Jenny de 'ileri yakınlık münasibetleri'nden hoşlanan yeni bir arkadaş ediniyor. Ve bilin bakalım kim erken başvuruya hak kazanıyor? Beşinci Cadde'dekiler iş pişirmeye devam ederken, New York ufuklarında yüzünü göstermekte olan kış dönemi her zamankinden çok daha 'sıcak' geçeceğe benziyor. Kızlarrr! New York'a, özellikle de Yukarı Doğu Yaka'ya hoş geldiniz! Muzuruz biz. Hınzırız. Üstelik belki de günahkârız. Komik ve insancıl maceralarımız var bizim. Ailelerimiz zengin, bizse her şeyin arsızıyız, özellikle de sevgiye, aşka doymayız. Uçlarda hayatlarımız var ama önünde sonunda biz de insanız. Sizin gibiyiz!

Devam eden serinin bu dördüncü bölümünde nasıl oluyorsa oluyor ve kızlar erkekler için birbirine düşmüyor. Zira düşemeyecek kadar meşguller ve geleceklerini planlıyorlar. Gelin görün ki karakterlerin her biri çok daha heyecanlı şeyler yaşıyor: Biri manken oluyor, diğerinin filmi ünlü bir moda gösterisinde kullanılıyor, başka bir tanesinin şiiri New Yorker dergisinde yayımlanıyor, başka birileri Harvard'a ve NYU'ya kabul ediliyor. Blair bile Yale mülakatında ikinci bir şans elde ediyor. Hepsini bir kariyer hırsı bürüyorsa da aralarda öpüşmeyi de ihmal etmiyorlar.

"Gençler için Sex and the City."
-Teen People

"Yaramaz, suçluluk veren bir zevk."
-Publishers Weekly

~

Serinin 5. Kitabı

Ben ve arkadaşlarımın inanılmaz evlerde yaşadığımız, seçkin özel okullarda okuduğumuz ve Manhattan'ı parmağımızda oynattığımız New York, Yukarı Doğu Yaka'ya hoş geldiniz! Böylesine muhteşem olmak zor işmiş gibi görünebilir ama şöyle ifade etmeye çalışayım ki, bu bizim için en yakın arkadaşımızın sevgilisiyle yatmak kadar kolay! Dedikoducu Kız'ın dünyasına, kıskançlık, ihanet ve 400$ değerindeki Christian Louboutin sandaletlerin dünyasına siz de katılın.

Üniversite kabul mektuplarımız bugün elimizde olacak. On ikiden vuranlar sanki şok olmuş gibi ve alçakgönüllü davranacak; içler acısı şekilde başarısız olanlarsa, belaya battıklarını gizliden gizliye bilmelerine rağmen yine de tüm bu dünyevi şeylerin aslında ne kadar önemsiz olduğunu savunacak. Bir İki Üç! it dalaşı kokusu alıyorum, ya siz? Fakat gün bugündür ve bugünden itibaren asıl önemli olan konuya geri dönmenin zamanı gelmiştir: Aşk hayatlarımız. Bir an önce gerçek eğlencenin başlaması için sabırsızlanıyorum. Hepinize bol şans, millet! Beni sevdiğimizi biliyorum, Dedikoducu Kız.
http://twitter.com/SkandyDahlia
skandy*irem

skandy*irem

Kadın

MesajKonu: Geri: Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl )   Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl ) EmptyPaz Eyl. 13, 2009 12:29 pm

Ay inanamıyorum..Ben de bu seriyi tanıtmayı düşünüyordum tam (:
Teşekkürler canım (;
[bask]ander

[bask]ander

Kadın
Lakap : Th Girl . Basaktos Bskender&kaulitz

MesajKonu: Geri: Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl )   Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl ) EmptyPaz Eyl. 13, 2009 12:42 pm

Alacakarınlığı Bitirdim Narnia'ı Almam Lağzım. Ondan sonra belki bunuda alırım ama sanmıyorum Very Happy

Sağol canım Very Happy
Dahlia*
Moderatör
Dahlia*

Kadın

MesajKonu: Geri: Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl )   Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl ) EmptyPtsi Eyl. 14, 2009 1:00 pm

Aaa ne demek canlarım.
İrem senden önce tanıtmışım nihahahaha (:
Neyse kader arkadaşım , kader ..

~

Başakcığım bende ilk Narnia'yı bitirdim. (:
Sonra Twilight serisi
Şimdide bunu almayı düşünüyorum.. (:
Size bir kitap daha tanıtacağım.
Stephenie Meyer'ın kitabı.
Süper bişiye benziyor. Daha almadım ama alıcam.
[bask]ander

[bask]ander

Kadın

MesajKonu: Geri: Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl )   Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl ) EmptyPtsi Eyl. 14, 2009 1:02 pm

Göçebemi Yada Cehennemde Balo Geceleri ( Kendisini bitirdim.. xD Göçebe'nin çeyreğindeyim Very Happy )
Dahlia*
Moderatör
Dahlia*

Kadın

MesajKonu: Geri: Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl )   Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl ) EmptyPtsi Eyl. 14, 2009 1:07 pm

Cehennemde Balo Geceleri (:

~

Bende Göçebeyi bitirdim ama anlamam çok uzun sürdü çok karışık.
[bask]ander

[bask]ander

Kadın

MesajKonu: Geri: Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl )   Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl ) EmptyPtsi Eyl. 14, 2009 1:11 pm

Bende Cehennemde Balo gecelerinin Başını pek anlamadım. Very Happy

~

Göçebe Süper bence xD
bbkeynes:))

bbkeynes:))

Kadın

MesajKonu: Geri: Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl )   Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl ) EmptyCuma Kas. 27, 2009 4:23 pm

Ölürüm Blair'a ! Harika insan ya...

Dedikoducu Kız Serisi ( Gossip Girl )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» The Chronicles of Narnia Serisi | C. S Lewis